Ndërlidhjet

PRAGË


Udhëheqësja e opozitës dhe ish kryeministreja e Pakistanit, Benazir Bhutto tha se është e gatshme të formojë aleancë me ish kryeministrin tjetër Nawaz Sharif. Bhutto i bëri këto komente ndërsa i plotësonte formularet për t'u kandiduar në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 8 janarit.
Sharif u kthye dje në Pakistan pas shtatë vitesh ekzili. Sharif, i cili sot pritet të kandidohet, tha se nuk do të drejtojë qeveri nën presidentin Pervez Musharrafit.
XS
SM
MD
LG