Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 13 veta janë vrarë dje dhe sot në Irak. Zyrtarët thanë se katër irakianë janë vrarë sot në Bagdad, kur minibusi i tyre u godit nga zjarri i patrullës ushtarake amerikane. Në qytetin Baquba, një sulmues vetëvrasës shkaktoi vdekjen e gjashtë njerëzve dhe plagosjen e shtatë të tjerëve.
Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se trupat dje hapën zjarr në një makinë, e cila u përpoq të rritë shpejtësinë para një pengese rrugore, duke shkaktuar vdekjen e tre njerëzve, përfshirë një fëmije.
XS
SM
MD
LG