Ndërlidhjet

TEHERAN


Ish kryenegociatori bërthamor i Iranit, Hossein Mousavian është shpallur fajtor për siç thuhet "propagandë kundër sistemit".
Zëdhënësi i gjykatës në Teheran tha se Mousavian është fajësuar nga akuza për spiunazh dhe mbajtje të informacioneve të klasifikuara.
XS
SM
MD
LG