Ndërlidhjet

LONDËR


Organizata Amensty International ka akuzuar autoritetet e Rusisë për "represion sistematik" në periudhën para zgjedhjeve dhe kërkoi lirimin e menjëhershëm të liderit opozitar, Garry Kasparov. Zoti Kasparov ishte arrestuar gjatë një tubimi opozitar në Moskë, të shtunën e kaluar dhe u dënua me pesë ditë burgim.
XS
SM
MD
LG