Ndërlidhjet

PRISHTINË


Komandanti i KFOR-it, Ksavier de Marnak tha sot se trupa shtesë të Shteteve të Bashkuara janë vendosur ne veri të Kosovës, për shkak të rritjes së mundshme të tensioneve pas dështimit të bisedimeve për statusin e Kosovës.
Afro 90 ushtarë amerikanë, të vendosur në kampin Nothing Hill, janë parë si përforcim për afro 2800 paqëruajtës që tashmë janë vendosur në gjithë Kosovën Veriore.
'Ne kemi besim se KFOR-i është gjithkah dhe gati për t'ju përgjigjur çfarëdo kërcënimi', tha gjenerali de Marnak gjatë një ceremonie në kampin Nothing Hill.
XS
SM
MD
LG