Ndërlidhjet

BEOGRAD


Varet nga zgjedhja e Shteteve të Bashkuara nëse Ballkani do të ketë stabilitet apo trazira. "Stabiliteti dhe paqja e gjithë rajonit tani varet nga vendimi i Shteteve të Bashkuara. Kjo do të thotë nëse vendimi do respektojë rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit apo do mbështesë një shkelje të rëndë të rezolutës dhe Kartës së Kombeve të Bashkuara", tha kryeministri serb Koshtunica.
XS
SM
MD
LG