Ndërlidhjet

BERLIN


Akademia evropiane e filmit e zgjodhi filmin "Katër muaj, tre javë dhe dy ditë", të regjisorit Kristian Mungiu, si më të mirin në Evropës për vitin 2007.
Britanikja Hellen Miren u kurorëzua si aktorja më e mirë për rolin e saj në filmin "Mbretëresha", ndërsa regjisorit gjermano-turk, Fatih Akin iu nda çmimi i parë për skenarin e filmit "Tehu i Qiellit".
XS
SM
MD
LG