Ndërlidhjet

KANDAHAR


Rreth 40 guerilë talebanë janë vrarë në përleshjet me forcat afgane dhe trupat e koalicionit në jug të vendit. Njoftohet se në mesin e të vrarëve është edhe një komandant rajonal taleban.
Ndërkohë, ministria e Mbrojtjes tha se kryengritësit talebanë po i përdorin "të gjitha resurset" për të bindur aleatët ndërkombëtarë të Afganistanit që t'i tërheqin forcat e tyre nga koalicioni.
XS
SM
MD
LG