Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane njoftoi se forcat e saj kanë hapur zjarr ndaj një makine private gjatë një operacioni kundër Al-Kaidës, në veri të Bagdadit, duke vrarë një irakian dhe plagosur tre të tjerë.
Është thënë se një operativist i dyshuar i Al-Kaidës është arrestuar gjatë operacionit të djeshëm në vendin Tarmiyah.
Ky operacion ndodhi një javë pasi ishte raportuar për vrasjen e nëntë civilëve, përfshirë edhe tri gra e një fëmijë, nga pjesëtarët e ushtrisë amerikane në tri incidente të ndara.
XS
SM
MD
LG