Ndërlidhjet

UASHINGTON/TEHERAN


Presidenti amerikan, Geroge Bush tha sot se raporti më i ri i agjensive të zbulimit për Iranin tregon se bota duhet të mbetet vigjilente për ambicjet bërthamore të Teheranit.
''Këtë raport e shohë si një sinjal alarmi se ata e kishin programin dhe e ndalën atë. Ajo që është sinjal alarmues është se ata mund ta rifillojnë këtë program'', tha presidenti Bush, duke folur në një konferencë për shtyp në Uashington.
Ministri i jashtëm Iranian Manucher Mottaki tha se Organizata Kombëtare për Vlerësim e Shteteve të Bashkuara tregon se Uashingtoni tash programin bërthamor iranian e sheh në mënyrë ''realiste''.
XS
SM
MD
LG