Ndërlidhjet

PRAGË


Është arrestuar në Azerbaxhian korrespondenti i radios Evropa e Lirë, Ilgar Nasibov.
Presidenti i REL, Jeff Gedmin kërkoi lirimin e menjëhershëm të Nasibovit, pasi një veprim i tillë shkel ligjet dhe procedurat ligjore edhe të Azerbaxhianit.
XS
SM
MD
LG