Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 22 veta kanë humbur jetën sot në Irak nga një sulmues vetëvrasës, sulm raketor si dhe operacioni ushtarak i SHBA-ve. Forcat policore dhe ushtarake theksojnë se këta persona u vranë kur një vetëvrasës më bombe parkoi veturen e tij me eksploziv në një ndërtesë të policisë në pjesën veriore të rafinerisë së naftës në qytetin Baiji. Në zhvillime të tjera ushtria amerikane ka njoftuar se 12 militant të dyshuar janë vrarë gjatë një operacioni ku në shënjestër ishin anëtarët e Al-Kaidas.
XS
SM
MD
LG