Ndërlidhjet

OSLO


Ish nënpresidenti amerikan, Al Gore dhe kreu i panelit të shkencëtarëve të Kombeve të Bashkuara për ndryshimet klimatike morrën sot çmimin Nobel për Paqe 2007. Al Gore dhe paneli i shkencëtarëve janë nderuar për punën e tyre në luftën kundër ngrohjes globale.
Në këto momente po zhvillohet ceremonia e dhënjes së cmimit Nobel edhe fituesve në letërsi, mjekësi, fizikë, kimi dhe ekonomi.
XS
SM
MD
LG