Ndërlidhjet

PRISHTINË


Nisur nga autorizimet kushtetuese, presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka kërkuar nga lideri i Partisë Demokratike Hashim Thaçi që ti fillojë bisedimet për formimin e qeverisë së re të Kosovës. Kërkesë për formimin sa më të shpejtë të institucioneve funskionale të Kosovës ka bërë edhe kryeadministratori i Kosovës Joakim Ryker. Zoti Thaçi sot bisedon me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe me atë të AKR-së Behxhet Pacolli.
XS
SM
MD
LG