Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani ka kryer me sukses provën e një rakete të re, e aftë të mbajë koka bërthamore. Raketa e prodhimit pakistanez mund të godasë caqe deri në 700 kilometra larg. Pakistani dhe fqinji i tij India janë dy fuqi bërthamore rajonale me probleme të pazgjidhura territoriale.
XS
SM
MD
LG