Ndërlidhjet

PRISHTINË


Mandatari për formimin e qeverisë së ardhshme të Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur sot takime me partitë politike, në përpjekje për arritjen e marrëveshjes për koalicionin qeverisës. Zoti Thaçi është takuar me delegacionet e Lidhjes Demokratike të Dardanisë dhe të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Mandatari është takuar edhe me Veton Surroin, lider i partisë ORA, e cila nuk e ka kaluar pragun zgjedhor.
XS
SM
MD
LG