Ndërlidhjet

TOKIO


Suspendimi i pjesëmarrjes së Rusisë në Marrëveshjen për kontrollin e armatimit në Evropë është për "keqardhje", tha sot sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer. "Mendoj se është për keqardhje që Rusia ka vendosur t'i pezullojë obligimet e veta nga kjo marrëveshje shumë e rëndësishmer, që është njëri nga themelët kryesorë të sigurisë evropioane", tha zoti Scheffer për agjencinë AP gjatë qëndrimit në Tokio të Japonisë. Ai mëtutje tha se veprimi i Rusisë nuk ka për t'i prekur drejtëpërdrejti operacionet e NATO-s në Kosovë dhe gjetkë.
XS
SM
MD
LG