Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti pakistanez Pervez Musharaf është zotuar se zgjedhjet e muajit të ardhshëm do të jetë të lira dhe të ndershme, në një adresim drejtuar popullit, disa orë pas përfundimit gjashtë javësh të gjendjës emergjente. Në adresimin e tij ai tha se do të detyrojë gjendjen e emergjencës të ruajnë Pakistanin nga shkatërrimi. Ish kryeministrja si dhe liderja e opozitës Benatiz Bhutto ka bërë thirrje për përfundimin e gjendjes emergjente, por partia e saj ende është e shqetësuar për falsifikimin e zgjedhjeve parlamentare të 8 janarit.
XS
SM
MD
LG