Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia do ta hedhë poshtë dhe anullojë cdo shpallje të pavarësisë së Kosovës, tha kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica.
"Ne mund të vazhdojmë bisedimet, jemi të gatshëm për kompromis, por Serbia duhet të mbetet e tëra", tha Koshtunica, për të shtuar "se nuk do heq dorë nga sovraniteti i Serbisë".
Koshtunica ka udhëtuar sot drejt Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.
XS
SM
MD
LG