Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia është kërcënuar të sulmojë bazat e propozuara amerikane në Çeki dhe Poloni me raketa bërthamore nëse Pentagoni çon përpara planin për mburojën antiraketore. "Nuk përjashtoj mundësinë që mburoja raketore në Poloni dhe Çeki të bëhet cak i raketave tona balistike ndërkontinentale", citon e përditshmja britanike Daily Telegraph gjeneralin rus Nikolai Solostov.
XS
SM
MD
LG