Ndërlidhjet

BAGDAD


Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs tha sot se Shtetet e Bashkuara, Iraku dhe Turqia kanë "interesa të përbashkëta" në ndaljen e aktiviteteve të kryengritësve kurdë. Gjatë vizitës së paparalajmëruar në Irak, zonja Rajs u tha reporterëve në Bagdad se veprimtaritë e Partisë Punëtore të Kurdistanit, që konsiderohet e paligjshme, po e kërcënojnë "stabilitetin në veri, që qartazi ka rezultuar edhe me vdekje në Turqi".
XS
SM
MD
LG