Ndërlidhjet

STOKHOLM


Bashkimi Evropian do ti shtyjë përpara përpjekjet për të gjetur zgjidhjen e çështjes së Kosovës tha komisioneri i BE-së për zgjerim Oli Rehn. pas takimit me ministrin e Jashtëm të Suedisë, Karl Bilt.
Rehn dhe Bilt thanë se nuk janë befasuar nga rezultati i djeshëm i mbledhjes së Këshillit të Sigurimit për Kosovën.
"Zakonisht nuk jam optimist apo pesimist por jam realist, dhe realizmi është ai që duhet në këtë situatë" tha komisioneri europian.
"Më vjen keq që Rusia e cila flet për multilateralizem megjithatë iu rrek veprimit unilateralist, tha Oli Rehn.
XS
SM
MD
LG