Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane thanë se trupat e saj kanë gjetur një varrezë massive me 26 trupa në veri të Badgadit, ngjitur me qendrën e torturës. Ushtria tha se qendra e torturës ka shumë mundësi të ketë qenë e Al-kaidës në Irak. Në të tjera zhvillime ushtra amerikane njoftoi se ka vrarë 24 kryengritës dhe arrestuar 37 të tjerë.
XS
SM
MD
LG