Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri i ri i Australisë Kevin Rudd sot bëri një vizitë të paparalajmëruar në Irak, ku u zotua se do t'i vazhdojë ndihmat për trainimin e ushtarëve dhe policëve irakianëm pasi 550 trupat australiane të largohen vitin e ardhshëm.
Australia ka rreth 1.500 trupa në Irak, të vendosura kryesisht në jug të vendit.
XS
SM
MD
LG