Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti i Francës Nicolas Sarkozy ka shkuar për një vizitë të befasishme në Afganistan. Gjatë qëndrimit në Kabul presidenti Sarkozy është takuar me homologun afgan Hamid Karzai dhe më kët rast është zotuar për mbështetjen afatgjate politike dhe ushtarake të Francës për Afganistanin. Franca ka rreth 1300 ushtarë në kuadër të koalicionit të udhëhequr nga NATO në Afganistan.
XS
SM
MD
LG