Ndërlidhjet

MILWAKEE/SHBA


Të paktën 11 njerëz e kanë humbur jetën dhe shumë zona në pjesën qendrore të Amerikës kanë mbetur pa energji elektrike nga erërat dhe stuhia e fortë që kanë kapluar disa shtete. Paralajmërime për rreziqe nga stuhia u lëshuan në shtetet Illinois, Iowa, Minnesota, Wisconsin dhe Michigan, ndërkohë që bërthama e stuhisë po kalon nëpër Liqenet e Mëdha.
Më shumë se 250 fluturime u anuluan në aeroportin e Chicagos, kurse vetëm në Wisconsin, më shumë se 11 mijë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike.
XS
SM
MD
LG