Ndërlidhjet

BANGKOK


Komisioni i Zgjedhjeve në Tajlandë tha se partia e afërt me ish kryeministrin Thaksin Shinawatra ka fituar mjaft ulëse në zgjedhjet e djeshme, por nuk fitoi shumicën. Burimet brenda partisë së Shinawatrës thanë se kanë marrë mbështetjen e mjaftueshme nga parti të tjera, cfarë u mundëson krijimin e qeverisë.
Fitorja në zgjedhje do mundësojë dhe kthimin nga mërgimi të ish kryeministrit tajlandez Shinawatra, i cili u largua nga detyra pas një grusht shteti nga ushtria.
XS
SM
MD
LG