Ndërlidhjet

PEKIN


Një anije 800 vjet e vjetër është nxjerrë nga thellësitë e Detit të Kinës. Anija ishte e mbushur me ar, argjend dhe prodhime porcelani. Gjetja e anijes mund të provojë ekzistencën e një rruge tregtare detare mes Kinës dhe Perëndimit.
XS
SM
MD
LG