Ndërlidhjet

KABUL


Autoritetet në Afganistan thanë sot se 2 shtetas të huaj janë arrestuar "për paraqitje të kërcënimit për sigurinë kombëtare". Identiteti, nacionaliteti dhe detajet e arrestimit nuk janë dhënë. Zyrtarët e sigurisë thanë së "arrestimi u bë së voni" dhe të arrestuarit janë duke u marrë në pyetje. Agjensitë lokale të lajmeve raportuan se ta arrestuarit e huaj ishin "evropian të rangut të lartë që punojnë për agjensitë ndërkombëtare në Afganistan".
XS
SM
MD
LG