Ndërlidhjet

KATMANDU


Autoritetet në Nepal thanë se së paku 6 persona janë vrarë dhe disa janë zhdukur pas kolapsit të një lumi në Perendim të Himalajeve. Burimet policore thanë se fshatarët ishin duke kaluar lumin Bheri për të përcjellur një meshë religjioze kur ura kishte kollapsuar. Ekipe ushtarake dhe policore janë dërguar në kërkim të të mbijetuarve.
XS
SM
MD
LG