Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia pret që eksporti i armëve gjatë vitit 2007 të kapë vlerën e përgjithshme prej 7 miliardë dollarësh. Që nga viti 2000 Rusia ka arritur që çdo vit të dyfishojë eksportin e armëve, njoftoi zëvendëskryeministri i parë dhe ish ministri i Mbrojtjes, Sergei Ivanov.
XS
SM
MD
LG