Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani dhe Afganistani do të rrisin bashkëpunimin e inteligjencës për të luftuar terrorizmin. Presidenti pakistanez Pervez Musharaf ka deklaruar kështu gjatë bisedimeve më homologun e tij afgan, Hamid Karzai. Islamabadi dhe Kabuli kanë qenë në konflikt lidhur me infiltrimin e taliabnëve përgjatë kufirit mes dy vendeve. Por dy liderët sot janë shfaqur të qetë duke iu referuar të dy sheteve si binjake.
XS
SM
MD
LG