Ndërlidhjet

JAKARTA


Rrëshqitjet e dheut në ujdhesën Java të Indonezisë kanë lënë rreth 80 të vdekur. Ekipet e shpëtimit thanë se të paktën 61 veta e humbën jetën në një rrëshqitje të vetme të dheut në distriktin Karanganyar. Qindra ushtarë, policë dhe vullnetarë përpiqen t'i dërgojnë makineritë e rënda në fshatrat e ujdhesës Java, ndërsa mijëra njerëz kanë braktisur shtëpitë.
XS
SM
MD
LG