Ndërlidhjet

YELETS


Gjykata rajonale në Rusinë qëndrore në qytetin Yelets të rajonit Lipetsk ka dënuar grupin prej 10 oficerësh të policisë në kohëzgjatje prej 4 deri në 6 vjet. Grupi i dënuar, përfshirë edhe drejtuesin e departamentit policor të këtij rajoni, është fajësuar për keqpërdorim të pushtetit dhe torturë.
XS
SM
MD
LG