Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane kanë arrestuar një nga njerëzit kryesorë të Al Kaidës në Irak, që prej kohësh ishte në listën e të kërkuarve.
Jasim Muhamed Ali u arrestua në perëndim të Kirkukut, qytet në veri të Irakut. Ai dyshohet si autori i një numri sulmesh kundër trupave irakiane dhe amerikane.
XS
SM
MD
LG