Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 30 vetë janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur nga sulmi vetëvrasës në një ceremoni varrimi në Bagdad. Dëshmitarët thanë se eksplozivi ishte aktivizuar në mesin e pjesëmarrësve të një funerali shiit. Burime në Irak thonë se ky ishte sulmi më vdekjeprurës në Bagdad prej shtatorit të vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG