Ndërlidhjet

MOSKË


Një anije transportuese bullgare me 11 anëtarë në bord është fundosur sot nga stuhia në detin Azov në ngushticën Kerch në kufirin midis Rusisë dhe Ukrainës. 7 anëtarë të ekuipazhit kanë humbur jetën, njëri ka shpëtuar ndërsa tre konsiderohen të zhdukur. Në kohën e fundosjes, anija transportonte metal nga Ukraina.
XS
SM
MD
LG