Ndërlidhjet

PRISHTINË


Rreth orës 6 të mëngjesit të sotëm, në Kosovë janë regjistruar lëkundje tërmeti me një fuqi 2.6 shkallë të Rihterit. Nuk ka as dëme në njerëz dhe as dëme materiale njofton Instituti Sizmologjik i Kosovës. Epiqendra e tërmetit ishte 31 km në lindje të Prizrenit.
XS
SM
MD
LG