Ndërlidhjet

NAIROBI


Policia ka mbushur rrugët e kryeqytetit të Kenias, Nairobi pas planeve të opozitës për të mbajtur protesta kundër rizgjedhjes së presidentit aktual. Mbi 300 njerëz kanë vdekur nga 27 Dhjetori, data e mbajtjes së zgjedhjeve.
I dërguari amerikan për Afrikën do zhvillojë bisedime me presidentin dhe grupet e opozitës gjatë ditës.
XS
SM
MD
LG