Ndërlidhjet

PRISHTINË


Të burgosurit në burgun e Dubravës i kanë dhënë fund grevës 6 ditore të urisë, pas premtimeve nga autoritetet se kërkesat e tyre do merren parasysh.
"Greva e urisë përfundoi kur të burgosurit u njohën me letrën e presidentit Fatmir Sejdiu, ku premtohej se ai do të angazhohej në miratimin e legjislacionit të nevojshëm për amnisti dhe falje", tha Resmi Hoxha, drejtori i burgjeve në Kosovë.
XS
SM
MD
LG