Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Robert Gates tha se incidenti ndërmjet anijeve iraniane dhe anijeve luftarake të Shteteve të Bashkuara në Hormuz është "çështje për shqetësim real". Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara thanë se tri anijeve luftarake amerikane, që ishin nisur për Gjirin Persik, në ujërat ndërkombëtare u ishin afruar 5 anije të vogla, që besohet se i takonin marinës së Gardës revolucionare iraniane.
XS
SM
MD
LG