Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ish kryeministri i Kosovës, Agim Ceku, ia ka dorëzuar sot detyrën kryeministrit të ri, Hashim Thaçit, i cili dje mori miratimin e Kuvendit të Kosovës me 85 vota për dhe 22 kundër. Përbërja e Qeverisë së re vjen nga rradhët e Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilat në fillim të kësaj jave nënshkruan marrëveshjen e koalicionit.
XS
SM
MD
LG