Ndërlidhjet

BEOGRAD


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Serbi ua ka ndaluar vëzhguesve nga Shtetet e Bashkuara dhe Britania që t'i mbikqyrin zgjedhjet presidenciale.
Associated Press transmeton një anëtar të komisionit zgjedhor të ketë thënë se vëzhguesit nga këto dy vende nuk janë të mirëpritur për shkak se ato vende e mbështesin pavarësimin e Kosovës nga Serbia.
Komisioni ka thënë se do të lejojë 23 vëzhgues nga OSBE-ja dhe tre nga Rusia që të mbikqyrin votimet më 20 janar.
XS
SM
MD
LG