Ndërlidhjet

NAIROBI


Ish kreu i OKB, Kofi Annan është dakorduar të marrë pjesë në bisedimet për t'u dhënë fund trazirave në Kenia pas zgjedhjeve presidenciale. Zyra e tij tha se Annan do të mbërrijë në Nairobi para të martës.
Të paktën 500 njerëz e humbën jetën në trazirat dhe dhunën etnike, e cila shpërtheu pas rizgjedhjes së presidentit Mwai Kibaki për një mandat të ri 5-vjeçar.
XS
SM
MD
LG