Ndërlidhjet

BAGDAD


Ammar al Hakim, një nga figurat më të rëndësishme të irakianëve shiitë ka kërkuar nga qeveria e Nuri al Malikit, me shumicë shiite të lërë mënjëanë dallimet me irakianët sunitë dhe të punojnë së bashku për të mirën e Irakut.
Kjo kërkesë mund të përshpejtojë përpjekjet për përfshirjen brenda strukturave qeveritare të sigurisë të grupeve sunite që luftojnë Al Kaidën në Irak.
XS
SM
MD
LG