Ndërlidhjet

KANDAHAR


Militantët talibanë kanë vrarë së paku 8 oficerë të policisë gjatë një sulmi në një postbllok në jug të Afganistanit. Policia thotë se sulmi ka ndodhur në rrethin Mayawand të provincës së Kandaharit. Në provincës Helmand një sulmues vetëvrasës ka hedhur veten ne ajër duke vrarë një polic dhe lënduar 8 persona të tjerë. Ndërkohë të shtunën 2 ushtarë holandez dhe 2 afganë janë vrarë gjatë luftimeve në jug të provincën Oruzgan.
XS
SM
MD
LG