Ndërlidhjet

SHËN PETERSBURG


Këshilli Britanik i ka rihapur dy zyrat e veta jashtë Moskës, duke sfiduar ndalesën e autoriteteve ruse. Muajin e kaluar Rusia urdhëroi mbylljen e dy zyrave të organizatës në Shën Petersburg dhe Yekaterinburg, duke thënë se ato po operojnë ilegalisht.
Këshilli e promovon kulturën britanike në botë.
XS
SM
MD
LG