Ndërlidhjet

KABUL


Ministria e brendshme e Afganistanit njoftoi se nga një sulm në një hotel luksoz në Kabul janë vrarë së paku katër vetë dhe janë plagosur 6 të tjerë. Një zëdhënës i talibanëve tha se katër militantë nga lëvizja islamike, përfshirë edhe një sulmues vetëvrasës me bombë, kanë ndërmarrë këtë sulm. Më herët gjatë ditës, forca ndërkombëtare ndihmëse e sigurisë, e udhëhequr nga NATO-ja tha se së paku një rojtar i hotelit dhe një sulmues ishin vrarë gjatë të shtënave dhe shpërthimit në hotelin Serena.
XS
SM
MD
LG