Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Burime mjekësore palestineze thanë se forcat e Izraelit kanë vrarë shtatë palestinezë, katër prej të cilëve ishin të armatosur, gjatë depërtimeve Rripin e Gazës, që kontrollohet nga Hamasi. Armata e Izraelit ka konfirmuar involvimin e trupave në aksionet kundër asaj , që ajo e cilësoi si "infrastrukturë të terrorit" në gazën veriore dhe se disa persona të armatosur ishin qëlluar me armë. Izraeli shpeshherë i merr në shënjestër militantët me sulme tokësore dhe ajrore në përpjekje për t'i ndalur ata nga hedhja e raketave nga Gaza në Izrael.
XS
SM
MD
LG