Ndërlidhjet

BAGDAD


Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice është takuar gjatë ditës me kryeministrin irakian Nuri al Maliki dhe ministrin e jashtëm, Hoshiar Zebiari gjatë një vizite të paparalajmëruar në Bagdad.
Rice ka kërkuar nga udhëheqësit irakianë të cojnë më tej procesin e pajtimit kombëtar.
"Nga koha që isha këtu një muaj më parë kam parë përparim të vazhdueshëm në frontin politik, vecanërisht në atë të pajtimit kombëtar. Po shohim daljen në ballë të qytetarëve që janë të vendosur të luftojnë ekstremizmin, terrorizmin dhe luftëtarët e huaj", tha Rice.
XS
SM
MD
LG